Καλό ταξίδι Ελένη

Σήμερα το πρωί, 5 Αυγούστου 2022,  έφυγε από τη ζωή η πληροφορικός του σχολείου μας Ελένη Μύρου

Ο Διευθυντής και ο  Σύλλογος των Καθηγητών του 2ου ΓΕΛ Θεσσαλονίκης  εκφράζουν τη βαθιά τους θλίψη και οδύνη για τον πρόωρο χαμό της εξαίρετης συναδέλφου  μας πληροφορικής Ελένης Μύρου.

Θερμά και  ειλικρινή συλλυπητήρια στον σύζυγο , στα παιδιά και στη μητέρα της.

Μια συμπαθέστατη μορφή, ένας άνθρωπος ζεστός με γλυκιά και ήρεμη φωνή, δίκαιη,  εμπνευσμένη εκπαιδευτικός με παιδαγωγική ευαισθησία και πάθος για τη διδασκαλία, αγάπησε πολύ τα παιδιά και έθεσε στόχο της ζωής της να τα ενδυναμώσει ψυχικά και πνευματικά.

Σε ευχαριστούμε πολύ, αγαπημένη μας Ελένη, για την προσφορά σου στο σχολείο.

Εμείς οι φίλοι σου, οι συνάδελφοί σου, η καθημερινή σου παρέα, με πόνο ψυχής  σε αποχαιρετούμε, αλλά η φωνή σου,  που ξεπηδούσε από τις αίθουσες και ακουγόταν στο διάδρομο χαρακτηριστική, το χαμόγελο, η ζεστασιά σου, η θετική σου ενέργεια,  η αξιοπρέπειά σου και η δημιουργική σου διάθεση θα μείνουν  ζωντανά στο σχολείο της Ικτίνου.

Και εκεί που θα είσαι στη γειτονιά των Αγγέλων, να συνεχίσεις να μοιράζεις τη γνώση σου, το ταλέντο σου και τη ψυχή σου….

Καλό ταξίδι αγαπημένη μας……