Βιολογία

Η κατανομή των ομάδων αίματος ανά τον κόσμο

Στην παρακάτω εργασία παρουσιάζεται η κατανομή των ομάδων αίματος ανά τον κόσμο, που έκανε ο μαθητής Ευάγγελος Σωτηριάδης στα πλαίσια του μαθήματος της Βιολογίας Α’ Λυκείου κατά τη σχολική χρονιά 2019-20.

Ομάδες-αίματος-ανά-το-κόσμο-του-Ευάγγελου-Σωτηριάδη

Το κυκλοφορικό σύστημα στον άνθρωπο

“Στα πλαίσια των δημιουργικών εργασιών στο μάθημα της Βιολογίας, οι μαθητές της Α’ Λυκείου έφτιαξαν μία αφίσα που περιγράφει το κυκλοφορικό σύστημα στον άνθρωπο”.

Κυκλοφορικό-σύστημα-δημιουργική-εργασία-2017

Το μοντέλο της διπλής έλικας του DNA

“Στα πλαίσια των δημιουργικών εργασιών στο μάθημα της Βιολογίας, οι μαθητές της Β’ Λυκείου κατασκεύασαν το μοντέλο της διπλής έλικας του DNA”.

Μοντέλο-Διπλής-έλικας-DNA-δημιουργική-εργασία-2017

Η ζωή μέσα στο κύτταρο

ΒΙΟΛΟΓΙΑ Β΄ Λυκείου

Inner Life Of A Cell